Blog > Komentarze do wpisu

Operacja "Vancouver"

Polska reprezentacja pod przewodnictwem chorążego, Konrada Niedźwiedzkiego pomyślnie desantowała się na lotnisku w Vancouver. Licząca 47 osób załoga niemal niepostrzeżenie przedostała się do wioski olimpijskiej w Whistler.

Celem misji jest zdobycie jak największej ilości medali na Igrzyskach Olimpijskich oraz zaprawienie w boju niedoświadczonych młokosów.

22

Generałowie naszej sportowej armii zimowej, którzy wezmą na swe barki największą odpowiedzialność za powodzenie operacji to:

Justyna Kowalczyk – urodzona w Limanowej, biegaczka narciarska, której nieznane są pojęcia takie jak: ból, zmęczenie, porażka. Wielokrotnie odznaczana medalami na MŚ, IO, PŚ. Na jej piersi zawisł również Krzyż Kawalerski Orderu Odrodzenia Polski. Uważana przez opinię publiczną za Królową nart. Jej upór w dążeniu do celu, niewiarygodna wytrzymałość fizyczna i psychiczna, ambicja oraz nieprzeciętny talent sprawiają, że może stać się legendą zmagań w Vancouver. Jednak niezależnie od wyników tej sportowej bitwy, miejsce w podręcznikach do historii i tak ma już zapewnione.

adjk

Adam Małysz – wyszkolony w Wiśle skoczek narciarski. O jego spektakularnych zwycięstwach słyszano nawet w kraju Kwitnącej Wiśni. Od lat sieje postrach wśród rywali. Gdy pojawia się na skoczni uginają się przed nim kolana wielkich. Jest niczym U-BOOT w czasie II wojny światowej. Gdy  siada na belkę przeciwnicy wpadają w popłoch. Jego występy potrafią przyciągnąć przed telewizory 14mln obywateli. Odznaczony Krzyżem Komandorskim Orderu Odrodzenia Polski oraz Krzyżem Oficerskim Orderu Odrodzenia Polski.

Tomasz Sikora – rodem Polak, sercem wodzisławianin, determinacją świata obywatel. Najbardziej doświadczony wśród naszych reprezentantów. Weteran IO z Lillehammer, Nagano, Salt Lake City i Turynu. Ma w Vancouver do wyrównania swoje porachunki z Norwegiem Ole Einarem Bjørndalenem. Bardzo dobrze posługuje się bronią. Strzelec wyborowy. Potrafi zaatakować w najmniej spodziewanym momencie. Nigdy nie można go spisać na straty i właśnie po tym poznaje się wielkich zawodników.

dd

Nie od dziś wiadomo, że w wielkich starciach kluczową rolę odgrywa wyposażenie. Bez tego w potyczkach z najlepszymi jest się skazanym na pożarcie. Na szczęście spełniamy ten podstawowy warunek.  Polska ekipa dysponuje wysokiej klasy sprzęt sportowym. Sami skoczkowie przywieźli do Kanady 600kg rozmaitego ekwipunku. Pojawiły się jednak drobne problemy. Z obserwacji wywiadowców wynika, iż fishery, na których ściga się Sikora jak i cała kadra kobiet, na ciepłym i mokrym śniegu są wolniejsze od atomiców i rossignoli.  To niepokojąca informacja. Serwismeni jednak uspokajają, że prace nad optymalnymi smarami idą pełną parą. Tak więc ewentualne opady deszczu nie powinny przeszkodzić polskim asom.

Oprócz tego, przygotowania do operacji Vancouver są zakłócane przez tajne służby. Próbują one akcjami sabotażowymi zmniejszyć siłę rażenia polskiej kadry. Jednak i na te okoliczności jesteśmy przygotowani.

Kiedy wreszcie Tomek spał mocno, w niedzielę o 6 rano do jego pokoju zapukali kontrolerzy antydopingowi. Wyciągają ludzi ze stołówki, z siłowni…

Jednak jak stwierdził Roman Bondaruk- Spokojnie. Spodziewamy się takich nalotów .

Niedobre wiadomości przychodzą również ze strony brytyjskiej. Okazuje się, że Mariusz Siudek (wielokrotny reprezentant RP) przeszedł na stronę synów Albionu.

Trzy lata temu jak skończyliśmy karierę zgłosili się do nas Brytyjczycy. Najpierw sami zawodnicy - David King i Stacey Kemp, potem również federacja, czy nie przyjęlibyśmy ich pod nasze skrzydło. Czujemy się tak trochę jak zdrajcy, ale łyżwiarstwo figurowe jest bardzo międzynarodowym sportem i sporo zawodników trenuje nie w swoim kraju, a gdzieś indziej. Jest to normalne- tak całą sprawę tłumaczy Mariusz Siudek

Operacja Vancouver ma rozpocząć się 12 lutego o godz. 3.00 czasu polskiego. Właśnie wtedy Kanadyjczycy planują otworzyć ogień…

Gdy rozgorzeją walki, ciężko przewidzieć co się wydarzy, mimo to należy przypuszczać, iż największe zwycięstwa Polaków powinny przyjść wraz z wkroczeniem do doliny Callaghan, gdzie znajduje się jeden z głównych obiektów strategicznych -Whistler Olympic Park.

whistler

Właśnie w tym miejscu planowane są najważniejsze polskie ataki po medale:

  • bieg na 10km(15.02), sprint (17.02), bieg łączony (19.02), bieg na 30km(27.02) – pod dowództwem Justyny Kowalczyk
  • skoki narciarskie na skoczni normalnej (13.02) i na skoczni dużej (20.02), konkurs drużynowy (22.02) – pod dowództwem Adama Małysza
  • sprint (14.02), bieg pościgowy (16.02), bieg indywidualny(18.02), bieg masowy (21.02) – pod dowództwem Tomasza Sikory

Uzbrojeni entuzjazmem po zęby, wierzymy, że szturm po medale zakończy się absolutnym sukcesem naszej narodowej kadry, a Mazurek Dąbrowskiego będzie pieśnią, która nad Vancouver będzie rozbrzmiewać regularnie.

Nigdy potęgą w sportach zimowych nie byliśmy. Najwyższy czas, aby to zmienić! Na tą chwilę, w klasyfikacji medalowej wszechczasów Zimowych Igrzysk Olimpijskich, Polska znajduję się bezpośrednio za... Lichtensteinem...

piątek, 12 lutego 2010, know91

Polecane wpisy

Współpracujemy z:

Kontakt:

know91 GG: 9473682

bhad4 GG: 1077883

Statystyki:

Najlepsze Blogi
Blogi Sportowe
darmowe komponenty na strone
PageRank
Katalog stron internetowych Sznurkownia.pl